Strona główna » Newsy i ciekawostki w Kocham Zabawki » Pierwszy Pluszak

Pierwszy Pluszak

Data dodania: 09-09-2019Wyświetleń: 423


Kiedy rodzi się dziecko każdy rodzic kupuje jakiegoś pluszaka, jeżeli nie sam to na pewno dziecko zostanie obdarowane taką zabawką jako prezentem z okazji urodzin.

Dlaczego pluszaki są tak ważne w życiu dziecka ? To bardzo dobre i częste pytanie.

pierwszy pluszak


Rozwijające się dziecko poznaje świat przez dotyk czy wzrok. Ważne jest odpowiednie dobranie takiej zabawki, bo gdy już taki maluszek dorośnie to owy pluszak nie jest już tylko zabawką, którą można brać do buzi, rzucać, bawić się nim, ale i staje się największym przyjacielem.

Każde dziecko ma takiego pluszaka, który jest jego największym, najserdeczniejszym przyjacielem, któremu można wyszeptać na ucho każdy swój sekret. Kiedy sytuacje codzienne przytłaczają dziecko, wtedy sięga ono po swoją ulubioną zabawkę, zwierzając mu się z wszelkich zaistniałych sytuacji. Zabawy z misiami to jedne z najpiękniejszych wspomnień dzieciństwa, które zapadają w pamięć na wiele, wiele lat.

 

Dla dziecka posiadanie takiego przyjaciela jest ważną sferą w życiu. Pociesza gdy dopadają smutki, daje poczucie bezpieczeństwa. pozwala również maluchowi wkroczyć w świat fantazji uruchamiając wyobraźnię. Dzięki pluszakom, misiom czy innym ulubionym zabawkom dzieci nabywają większej pewności siebie.


Przy wyborze pluszaka warto pamiętać by był mięciutki, poręczny, wykonany z materiałów, które można łatwo wyprać, bo dzieci, jak to dzieci zabierają swe zabawki wszędzie i nie raz wrócą z czarnym zamiast kolorowym misiem.

Doskonały wybór pluszaków, maskotek i figurek dla dzieci znajdziecie tutaj : https://www.kochamzabawki.eu/maskotki-dla-dzieci-figurki-c-372.html

 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Newsy i ciekawostki w Kocham Zabawki
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu