Strona główna » Newsy i ciekawostki w Kocham Zabawki » Zabawki przedszkolne - czym kierować się w wyborze zabawek dla przedszkola

Zabawki przedszkolne - czym kierować się w wyborze zabawek dla przedszkola

Data dodania: 25-08-2021Wyświetleń: 231


Prowadzenie placówki zapewniającej opiekę nad małymi dziećmi to nie lada wyzwanie. Należy się do niego odpowiednio przygotować nie tylko teoretycznie, ale i praktycznie. Ogromnym plusem będzie idealnie dobrana kadra wychowawców i opiekunów, którzy będą sprawować opiekę nad maluchami. Ważne jest również wyposażenie sal w niezbędne artykuły, takie jak stoliczki, krzesełka, a przede wszystkim zabawki. Na jakie się zdecydować?
 

Kreatywna zabawa


Wybór zabawki dla przedszkolaka może być nie lada wyzwaniem, jednak półki sklepowe uginające się pod ich ciężarem, mogą nam nieco ułatwić sprawę. Ważne, by mądrze je wybrać i zapewnić maluchowi nie tylko frajdę, ale i rozwój. W placówkach dziennej opieki nad dziećmi musi być dużo zabawek, bowiem to dzięki nim maluchy się rozwijają i zdobywają nowe umiejętności. Ogromną popularnością cieszą się zabawki przedszkolne, które wpływają na motorykę i kreatywność dzieci. W naszym asortymencie znaleźć można zabawki Montessori. Metoda ta rozumie naukę jako proces odkrywania. Zabawa to nie tylko sposób na nudę, ale też poznawanie i doświadczanie wielu nowych rzeczy, podczas której stymulacji poddawany jest mózg i zmysły malucha, a także jego mięśnie. Lepienie z plasteliny to niezwykły trening dla dłoni i mięśni rąk, a układanie puzzli to sposób na logiczne myślenie.


Zabawki przedszkolne

  Obraz Carole LR z Pixabay


Nieśmiertelne puzzle, gry i zabawki drewniane


Maluchy w wieku przedszkolnym wraz z rozwojem zwiększają swoje możliwości intelektualne. W naszym asortymencie znaleźć można różnego rodzaju gry, puzzle, układanki oraz figurki z ulubionych bajek, za pomocą których można odgrywać role. Niezbędne są również kredki, farby do malowania czy piasek kinektyczny. W celu wyciszenia zaleca się też czytanie książeczek, w których można szukać poszczególnych postaci na kartkach i nie tylko. Różnego rodzaju zestawy gier przygotowują przedszkolaków do nauki czytania, pisania, a czasami i liczenia. Rozwijają również rozszyfrowywanie obrazków i łączenie liczb. Na wyposażeniu przedszkola powinny znaleźć się także dinozaury, pluszaki oraz samochodziki, takie jak traktorki. 

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Newsy i ciekawostki w Kocham Zabawki
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu